1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. POZNAŃ - CO WARTO ZOBACZYĆ

Aktualności

Wybierz obiekt
Apartamenty
Dom nad jeziorem Sapowice
26 wrz '23
27 wrz '23

POZNAŃ - CO WARTO ZOBACZYĆ

09 kwietnia 2020

Masz w planach odwiedzić Poznań? To zdecydowanie świetny wybór i wierzymy, że przygotujesz się do podróży oraz sprawdzisz w przewodnikach, co warto zobaczyć. Teraz, kiedy z podróżowaniem trzeba poczekać, można poświęcić więcej czasu na zaplanowanie pierwszych wyjazdów po pandemii.

Nasza krótka informacja pomoże Ci wybrać kilka atrakcji, które obowiązkowo są na liście must-see. Hotele i apartamenty natomiast zapewnią Ci komfort oraz relaks, gdzie odpoczniesz po wielogodzinnych miejskch spacerach. Miasto jest wyjątkowe i zapewni Ci moc wrażeń. Witamy w Poznaniu – w mieście pełnym atrakcji, pięknych widoków i przyjaznych ludzi. Przejrzyj nasze wskazówki, ciesz się podróżą i poczuj wśród Poznaniaków jak u siebie.

 

Stary Rynek

Nie możesz wyjechać z Poznania bez spaceru między kolorowymi kamienicami otaczającymi Stary Rynek, zrekonstruowany po II WŚ. Tu powinna zacząć się Twoja podróż. W samym centrum stoi poznański Ratusz, znany szczególnie ze swoich Koziołków, które ‘trykają’ się każdego dnia w południe na wieży ratuszowej. Sprawdź również Muzeum Poznania, z wystawą nawet z X wieku do czasów współczesnych. Nie pomiń Pręgierza, który stoi obok Ratusza i który w czasach średniowiecznych był miejscem publicznego wykonywania kar. Tuż obok rynku udaj się obejrzeć Poznańską Farę, wzniesioną w XVII wieku jako Świątynia Jezuicka. Na szczególną uwagę zwraca wnętrze, jest to perła poznańskiego baroku. Dodatkowo odbywają się tu koncerty organowe na organach z XIX wieku.

 

Ostrów Tumski

Turyści szukający miejsc związanych z religią i kultem nie będą zawiedzeni odwiedzając Bazylikę Archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła, która znajduje się na wyspie Ostrów Tumski. Wzniesiona w X wieku sięga samych początków chrześcijaństwa w Polsce, znajdują się tu również grobowce Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Cała wyspa ma swój specyficzny klimat, a kawałek za katedrą możemy przenieść się do surowego, nowoczesnego bloku zwanego Bramą Poznania. Jest to Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, gdzie przedstawione są początku Państwa Polskiego oraz historia Ostrowa Tumskiego.

 

Zamki w Poznaniu

Wielbiciele monumentalnych budowli będą zachwyceni dwoma zamkami, które znajdują się w centrum miasta. Zamek Cesarski jest najmłodszym zamkiem w Europie, zlokalizowanym na zachód od Starego Rynku. Powstał na początku XX wieku jako rezydencja dla Wilhelma II. Od 1962 pełni rolę centrum kultury oraz Muzeum Powstania 1956.  Drugi to Zamek Przemysła, zamek królewski zlokalizowany na Wzgórzu Przemysła tuż przy Starym Rynku. Powstał w 1249 roku podczas panowania Przemysła I z dynastii Piastów. Obecnie jest to Muzeum Sztuk Użytkowych, a z wieży zamku rozpościera się piękny widok na całą panoramę Poznania. Warte zobaczenia!

 

Gdzie się zatrzymać?

Po całym dniu zwiedzania jedyne czego będziesz potrzebować to wygoda i relaks.  Główne atrakcje znajdują się w centrum miasta, a więc dobrze mieć tam również nocleg.  Jeżeli chcesz zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, a do atrakcji chcesz przemieszczać się pieszo, sugerujemy wybór jednego z naszych 25 apartamentów tuż przy Starym Rynku lub przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Gwarantujemy komfort, wygodę i możliwość maksymalnego wykorzystania czasu na zwiedzanie,  a nie tkwienie w korkach przy przemieszczaniu się z apartamentu do ciekawych miejsc. 

Wybierz obiekt
Apartamenty
Dom nad jeziorem Sapowice
26 wrz '23
27 wrz '23
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij