1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Aktualności

Wybierz obiekt
Apartamenty
Dom nad jeziorem Sapowice
26 wrz '23
27 wrz '23

DLACZEGO WARTO WYNAJMOWAĆ MIESZKANIE? POZNAJ ARGUMENTY PRZEMAWIAJĄCE ZA TYM ROZWIĄZANIEM

04 marca 2023

Zakup nieruchomości czy wynajem mieszkania – oto jest pytanie. Wydaje się, że ile osób, tyle punktów widzenia. W tym wpisie postaramy się zgromadzić wszystkie argumenty przedstawiające zalety wynajmu nieruchomości w Poznaniu na dłuższy okres, a także powiemy kilka słów na temat wad takiego rozwiązania. Jeśli więc zastanawiasz się, czy bardziej opłaca ci się kupić nieruchomość, czy wynajmować mieszkanie, to w tym poradniku znajdziesz wszystkie plusy, które przemawiają na korzyść tego drugiego rozwiązania. Sprawdź i podejmij najlepszą decyzję.

Mobilność i elastyczność – mieszkaj tam, gdzie masz ochotę

Kupno mieszkania najczęściej wiąże się z zaciągnięciem kredytu na kilkadziesiąt lat. Nieuchronna wizja comiesięcznej spłaty raty kredytu dla wielu z nas jest niezwykle przytłaczająca – szczególnie w obecnych czasach, gdy raty kredytu osiągają zawrotne kwoty. Wiele osób zastanawia się, czy wynajem mieszkania nie jest czasem lepszą opcją. Na ten dylemat nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielu czynników, między innymi od tego, na jakim etapie życia aktualnie jesteśmy, czy mamy stabilne zatrudnienie, czy jesteśmy zdecydowani, że właśnie z tym miastem chcemy związać swoje życie i przyszłość, czy mamy rodzinę, dzieci i tym podobne. Dla jednych wizja „bycia na swoim”, urządzania własnego mieszkania, posiadania czegoś stałego, co będzie można przekazać dalszym pokoleniom, jest wystarczającym powodem, by zdecydować się na ten krok. Dla innych to właśnie możliwość zmiany miejsca zamieszkania, a nawet miasta czy też kraju zawsze wtedy, gdy ma się na to ochotę, bez zbędnych formalności czy problemów, jest największą wartością i motywacją, by nie lokować swojego kapitału w nieruchomości, a na przykład podążać za pasją czy ciekawym miejscem pracy.

Sąsiadów wymienić nie możesz, natomiast mieszkanie tak

Uciążliwi sąsiedzi, którzy często imprezują, wiecznie coś remontują, a może uprzykrzający życie hałas, który codziennie dobiega zza okien? Jeśli to wartość dodana do naszego własnościowego mieszkania, to niestety niewiele możemy z tym zrobić. W przypadku mieszkania, które wynajmujemy, zawsze mamy opcję przeprowadzenia się gdzie indziej. Nie musimy godzić się na to, czy przyjmować mieszkania z całym dobrodziejstwem inwentarza. Gdy mieszkanie nie spełnia naszych oczekiwań, możemy po prostu zacząć szukać innego.

Usterki w mieszkaniu a może remont? To nie mój problem

Własne mieszkanie to też duża odpowiedzialność. Wszelkie naprawy i awarie musimy rozwiązywać we własnym zakresie. O ile znalezienie fachowca, który naprawi cieknący kran, nie jest zadaniem specjalnie angażującym, to niestety trzeba się przygotować na to, że własne mieszkanie to też szereg skomplikowanych problemów, które pochłaniają nie tylko dużo pieniędzy, ale również czasu i energii. Nie wspominając już o remontach, które co jakiś czas są po prostu niezbędne. Wynajmując nieruchomość, nie musisz się przejmować takimi rzeczami.

Zmiana pracy, zmiana mieszkania

Znalazłeś lepszą pracę? Nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać mieszkania, z którego będziesz miał bliżej do siedziby firmy. Nowy pracodawca znajduje się w zupełnie innym mieście lub kraju? Nic nie szkodzi. Dla wielu młodych osób, których plany życiowe dopiero się kształtują, możliwość przenoszenia się z miejsca na miejsce, poznawania dzielnic, okolic, mieszkań i zmiana adresów, to okazja do tego, by sprawdzić, jakie mają oczekiwania względem mieszkania, co im przeszkadza, gdzie czują się najlepiej – mają poczucie, że warto inwestować w siebie, swoje pasje, zainteresowania, kompetencje, ponieważ w przyszłości właśnie to może zaprocentować. Rozkręcenie własnego biznesu, a może kurs
programowania czy dodatkowe lekcje języka obcego? Gdy nie ma się poważnych zobowiązań finansowych, łatwiej postawić na siebie. Dopiero gdy mają oni świadomość pewnej stabilizacji finansowej i czują się gotowi na tak poważny krok, decydują się na zakup własnej nieruchomości.

Wynajmowanie mieszkanie – czy ma jakieś minusy?

Oczywiście, jak każde inne rozwiązanie, również wynajmowanie mieszkania ma swoich przeciwników i zwolenników. Często to, co jest atutem dla jednych, okazuje się wadą dla innych. Osoby, które decydują się na wynajem mieszkania, doceniają wolność, elastyczność i mobilność, które takie rozwiązanie im oferuje – a także brak konieczności zaciągania kredytów na kilkadziesiąt lat. Przeciwnicy wynajmu podkreślają wartość „bycia u siebie”, stabilizacji, a także lokowania kapitału. W końcu nieruchomość mogą później odziedziczyć nasze dzieci. Waga tych argumentów dla każdego z nas będzie różna, w zależności od tego, która opcja jest nam bliższa, a także od etapu, na jakim obecnie znajdujemy się w życiu. Z pewnością każdy z nas mógłby do tej listy dopisać kilka swoich przemyśleń. Można zatem podsumować, że liczba plusów i minusów dla obu opcji wydaje się podobna. Wybór konkretnej to już indywidualne zapatrywania.

Nieruchomości Poznań – duży wybór mieszkań długoterminowych na każdą kieszeń

Szukasz nieruchomości w Poznaniu? Na naszej stronie internetowej znajdziesz duży wybór luksusowych mieszkań w najlepszych lokalizacjach. Nie wiesz, na co się zdecydować? Nic nie szkodzi. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, opisz, o jakim mieszkaniu marzysz, jaka okolica będzie dla ciebie najbardziej dogodna, jakie masz wymagania oraz potrzeby. Dzięki tym informacjom będziemy mogli zaproponować ci nieruchomość, która jak najlepiej
wpisze się w twoje oczekiwania. Warto podkreślić, że wszystkie nasze apartamenty spełniają najwyższe standardy, są gustownie zaaranżowane, estetycznie wykończone, wygodne i komfortowo wyposażone. Od razu poczujesz się w nich jak w domu. Bonus? Świetne lokalizacje i najlepsze ceny.

Jeśli wynajem długoterminowy nie jest tym, czego w tej chwili szukasz, to zapoznaj się z całą naszą ofertą. Luksusowe apartamenty czy dom nad jeziorem również czekają na ciebie. Nie wahaj się dłużej – zapraszamy do kontaktu.

Wybierz obiekt
Apartamenty
Dom nad jeziorem Sapowice
26 wrz '23
27 wrz '23
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij