1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności

Aktualności

Wybierz obiekt
Apartamenty
Dom nad jeziorem Sapowice
26 wrz '23
27 wrz '23

MINI KOMPENDIUM DLA POSZUKIWACZY MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA W POZNANIU – SPRAWDŹ, CO WARTO WIEDZIEĆ.

28 lutego 2023

Kupno własnego mieszkania jest w dzisiejszych czasach karkołomnym zadaniem. Rosnące ceny nieruchomości potrafią skutecznie ostudzić zapał niejednego śmiałka. Jednak mieszkać gdzieś trzeba. Z tego powodu warto rozważyć wynajęcie mieszkania w Poznaniu. Zastanawiasz się, czy przeprowadzić się do stolicy Wielkopolski na stałe, a może zmieniasz pracę, często podróżujesz służbowo czy zaczynasz studia? Każdy powód jest dobry, by zabawić w Poznaniu trochę dłużej lub właśnie z tym miastem związać swoją przyszłość. Dla wszystkich, którzy rozważają taką opcję, przygotowaliśmy małe kompendium z najważniejszymi informacjami na temat tego, jak krok po kroku wynająć mieszkanie w Poznaniu. Jakim aspektom warto się przyjrzeć? Jakie pytania zadać właścicielowi nieruchomości? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego.

Mieszkania Poznań – oszacuj budżet na mieszkanie

Pierwszym krokiem, niezależnie od tego, czy szukasz mieszkania do wynajęcia w Poznaniu, czy nieruchomości do kupna, jest trzeźwa ocena, na jaki miesięczny koszt możemy sobie pozwolić, aby nasz budżet domowy spinał się w całość. Warto pamiętać, że są to zobowiązania długoterminowe, które będą wymagały comiesięcznego, stałego dopływu gotówki. Dzięki temu przeglądanie ofert mieszkań do wynajęcia przebiegnie szybciej i sprawniej, a ty nie będziesz tracił czasu na oferty, które nie spełniają twoich kryteriów. Uwaga, ważne jest też to, by brać pod uwagę cenę końcową, czyli taką, która uwzględnia wszystkie opłaty, które wchodzą w skład wynajmowanej nieruchomości. Jeśli już ten krok masz za sobą, możemy przejść do następnego, czyli określenia, jakiego mieszkania potrzebujemy, aby spełniało wszystkie nasze wymagania.

Mieszkania na wynajem Poznań – sprecyzuj swoje oczekiwania

W każdej kwestii dotyczącej mieszkania warto być w miarę elastycznym. Dzięki jasno określonym oczekiwaniom łatwiej będzie nam zawęzić zakres swoich poszukiwań, co jest niezwykłym ułatwieniem. Jakie pytania warto sobie zadać przed rozpoczęciem poszukiwań idealnej nieruchomości?
● Jaki metraż będzie dla mnie zadowalający?
● Jaka ilość pokoi jest dla mnie optymalna?
● Czy ważne jest dla mnie wyposażenie mieszkania?
● Czy istotny jest dla mnie standard mieszkania?
● Czy lokalizacja, otoczenie, dzielnica są dla mnie ważne (np. pod kątem odległości od miejsca pracy czy szkoły)?
● Czy ważna jest dla mnie bliskość komunikacji miejskiej?
● Czy potrzebuję miejsca parkingowego lub piwnicy?
● Czy ważna jest dla mnie bliskość sklepów, muzeów, kin, restauracji, parków i terenów zielonych?

Odpowiedzi na te pytania sprawią, że będziesz szukał mieszkania w bardziej świadomy sposób, którego po kilku tygodniach nie będziesz chciał zmieniać. Dlatego też warto dać sobie trochę czasu, by ustalić listę priorytetów.

Mieszkania wynajem Poznań – gdzie ich szukać, aby znaleźć to idealne?

Na szczęście w obecnych czasach mamy bardzo dużo możliwości. Najczęściej zaczynamy od przeglądania ofert znajdujących się w internecie, które są zgromadzone na różnych portalach, na przykład specjalistycznych, za pośrednictwem mediów społecznościowych, przeglądając gazety czy też przy pomocy pośrednika. Jeśli interesuje cię oferta wynajmu długoterminowego, to na naszej stronie znajdziesz między innymi najważniejsze informacje na temat polecanych przez nas lokalizacji. Zachęcamy też gorąco do kontaktu telefonicznego lub mailowego – poznając twoje potrzeby i oczekiwania, jesteśmy w stanie znaleźć mieszkanie idealne dla ciebie (i to w cenie dopasowanej do twoich możliwości).
Ważną kwestią jest również to, kiedy zacząć szukać mieszkania na wynajem. Tutaj obowiązuje złota zasada, że im szybciej, tym lepiej. Warto przeglądać oferty już na dwa-trzy miesiące przed planowaną przeprowadzką, aby lepiej poznać rynek nieruchomości i zastanowić się, jakiego mieszkania szukamy – tym bardziej że sam proces od obejrzenia mieszkania do podpisania umowy zazwyczaj może potrwać nawet kilka tygodni. Warto mieć to na uwadze, by na spokojnie wszystko przemyśleć.

Jak się przygotować do oględzin mieszkania?

Na pewno warto uważnie przyjrzeć się zdjęciom zamieszczonym w internecie bądź przesłanym przez właściciela. Jeśli zdjęcia nie są dostępne, nie bójmy się o nie poprosić. Po drugie przeanalizujmy opis apartamentu. Jeśli pojawią się jakieś pytania, zapiszmy je na kartce. To bardzo ważne, by wszystkie wątpliwości i pytania zgromadzić w jednym miejscu. Podczas oględzin mieszkania bądźmy aktywni, zapytajmy o warunki umowy, poruszajmy nurtujące kwestie. Zanim cokolwiek podpiszemy, przeanalizujmy treść dokumentu. To bardzo ważne, by nie podejmować pochopnych decyzji. W końcu wynajem długoterminowy to inwestycja, z której powinniśmy być zadowoleni. Jakie przykładowe pytania mogą znaleźć się na naszej liście? Poniżej znajdziesz krótką „ściągę”.

Mieszkanie na wynajem Poznań – jakie pytania warto zadać wynajmującemu mieszkanie?

Zanim przejdziemy do pytań, warto poruszyć jeszcze jedną kwestię: umówienia się na oglądanie mieszkania. Pierwsza zasada, której warto się trzymać, jest taka, by obejrzeć mieszkanie w świetle dziennym. Łatwiej wtedy ocenić jego faktyczny stan oraz dostrzec ewentualne niedociągnięcia czy wady. Przekonamy się przy okazji, czy jest to mieszkanie słoneczne, czy raczej zacienione. Zawsze warto wziąć ze sobą osobę towarzyszącą, która będzie mogła zauważyć rzeczy, które nam umknęły. Podczas oględzin mieszkania większość pytań zapewne pojawi się naturalnie lub zostaną poruszone podczas rozmowy z oprowadzającym. Warto jednak dowiedzieć się, między innymi:
● kiedy mieszkanie było remontowane?
● czy kiedykolwiek w mieszkaniu pojawiła się wilgoć, grzyb?
● czy drzwi i okna są szczelne?
● w jaki sposób mieszkanie jest ogrzewane?
● jakie są średnie rachunki za eksploatację mieszkania?
● jak wygląda umowa?
● czy zwierzęta są akceptowane w mieszkaniu?
Postarajmy się dowiedzieć od właściciela nieruchomości jak najwięcej. Dopytajmy o wcześniejsze usterki, sąsiadów czy hałas w budynku.

Szukasz mieszkania do wynajęcia w Poznaniu? Nasza oferta jest dla Ciebie

Poszukiwanie nieruchomości, w której będziemy chcieli pomieszkać trochę dłużej, wcale nie musi być zadaniem uciążliwym i pochłaniającym bardzo dużo czasu. Estetyczne wnętrza, dogodne lokalizacje, luksusowe wyposażenie – bez względu na to, czy szukasz mieszkania do wynajęcia z powodu delegacji, zaczynasz nowe życie w Poznaniu, czy chcesz przez kilka tygodni korzystać z uroków miasta – w super-apartamenty.pl nie ma to dla nas znaczenia. Chcemy, żebyś wygodnie się u nas rozgościł i korzystał z wszystkich udogodnień, które dla ciebie przygotowaliśmy. Poznań to miasto nie tylko warte poznania, ale również zamieszkania w nim. Nasze apartamenty z pewnością jedynie utwierdzają cię w tym
przekonaniu. Już dziś skontaktuj się z nami i pozwól, abyśmy pomogli ci wybrać nieruchomość, w której poczujesz się jak w domu. Mamy również coś dla osób, które szukają apartamentów na krótszą wizytę w Wielkopolsce – różnorodne, urządzone ze smakiem i dopasowane do potrzeb zarówno singli, jak i rodzin. Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną i wybrania najdogodniejszej opcji.

Wybierz obiekt
Apartamenty
Dom nad jeziorem Sapowice
26 wrz '23
27 wrz '23
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij